Dedykowane integracje
Pozostałe Case Study
Dedykowane integracje

Psia Kość - bezpośrednia integracja Subiekt GT z Allegro - alternatywa do BaseLinkera

Klientowi zależało na zmniejszeniu kosztów wynikających z agregowania zamówień w BaseLinkerze. <underline>Pominięcie BaseLinkera zniwelowało te koszty do zera.<underline> Równocześnie zachowana jest obsługa generowania wszelkich niezbędnych dokumentów i wysyłka ich do klienta poprzez pocztę elektroniczną. 

konrad szatkowski

Konrad Szatkowski

analityk e-commerce

Co dany proces rozwiązuje?

Pasia Kość, to sprzedawca, który na sporą skalę sprzedaje na Allegro. Do obsługi dokumentów używa Subiekta GT. <underline>Łącznikiem pomiędzy Allegro i Subiektem GT był BaseLinker, klient zdecydował, że chce odejść od tego rozwiązania<underline> i bezpośrednio połączyć Allego z Subiektem GT. Nowy proces miał obejmować dwa obszary. Pierwszy to generowanie dokumentów handlowych w Subiekcie wywołane zmianą statusu zamówienia w Allegro. <underline>Rodzaj tworzonego dokumentu był zależny od specyficznych wytycznych klienta,<underline> które zostały zaimplementowane. Drugi to drukowanie utworzonych dokumentów do formatu PDF i podpinanie ich pod zamówienia w Allegro tak, aby wysłać je następnie do klienta drogą elektroniczną.

Zastosowanie procesu pozwoliło klientowi na rozwiązanie problemów takich jak:

<highlight-white>Zmniejszenie czasu potrzebnego<highlight-white> na obsługę zamówienia

<underline>Integracje działają automatycznie w czasie rzeczywistym,<underline> co jest kluczowym elementem w usprawnianiu procesów pracy w firmach korzystających z platformy Allegro. Mechanizm ten zapewnia, że każda zmiana statusu zamówienia na platformie Allegro jest natychmiastowo wykrywana przez system integracji, co skutkuje automatycznym uruchomieniem odpowiednich procedur i działań bezpośrednio związanych z danym zamówieniem. Dzięki temu pracownik odpowiedzialny za obsługę zamówień jest zwolniony z konieczności ciągłego monitorowania i manualnego aktualizowania statusów, co pozwala na znaczne oszczędności czasu oraz redukcję potencjalnych błędów ludzkich. <underline>Automatyzacja ta nie tylko przyspiesza proces obsługi zamówień, ale także zwiększa efektywność całego łańcucha dostaw,<underline> poprawiając tym samym doświadczenie klienta i wspierając dynamikę sprzedaży. W efekcie, integracje te stanowią nieocenioną wartość dla firm, umożliwiając im skupienie się na rozwoju strategii biznesowej i optymalizacji oferty, zamiast na rutynowych zadaniach administracyjnych.

<highlight-white>Zmniejszenie występowania błędów<highlight-white> do minimum

Z racji, że <underline>pracownik ręcznie wykonuje mniej czynności, to i prawdopodobieństwo popełnienia błędu drastycznie spada.<underline> Automatyzacja procesów i mechanizmów, szczególnie w obszarze obsługi zamówień i zarządzania nimi, znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów ludzkich, które mogą prowadzić do opóźnień, niezadowolenia klientów, a nawet strat finansowych. Dzięki zautomatyzowanym systemom integracji, każda operacja jest precyzyjnie i konsekwentnie wykonywana według ustalonych zasad, bez miejsca na pomyłki czy przeoczenia, które mogą się zdarzyć nawet najbardziej doświadczonym pracownikom. To, co kiedyś było polem potencjalnych błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim, teraz staje się bezpiecznym, wydajnym procesem, gdzie każde działanie jest monitorowane i rejestrowane, co umożliwia łatwe śledzenie historii zamówień oraz szybką interwencję w razie potrzeby. <underline>Taka optymalizacja procesów nie tylko poprawia jakość obsługi klienta, ale także zwiększa zaufanie do marki,<underline> budując pozytywny wizerunek firmy jako niezawodnego i nowoczesnego partnera biznesowego.

<highlight-white>Zwiększenie dziennej liczby obsługiwanych zamówień<highlight-white> przy zachowaniu  tych samych zasobów ludzkich.

Automatyzacja stanowi <underline>kluczowy element w optymalizacji procesów operacyjnych w wielu firmach, szczególnie tych działających w sektorze e-commerce, jak na przykład platforma Allegro.<underline> Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, czynności powtarzalne, które wcześniej wymagały interwencji pracownika, teraz są efektywnie zarządzane przez programy komputerowe. Ta zmiana pozwala pracownikom na zaoszczędzenie cennego czasu, który mogą teraz przeznaczyć na zadania wymagające unikalnych umiejętności ludzkich, takie jak rozwój strategii biznesowych, personalizacja obsługi klienta czy innowacje produktowe.

<underline>Rozwijając firmę w cyfrowym ekosystemie, gdzie konkurencja jest zacięta,<underline> a klienci oczekują szybkiej i bezbłędnej obsługi, automatyzacja procesów stanowi niezbędny krok w kierunku zwiększenia efektywności. Pozwala to na obsługę większej liczby zamówień bez dodatkowego obciążenia zespołu, co przekłada się na szybszy obrót towarem i wzrost satysfakcji klientów. Efektywne wykorzystanie zautomatyzowanych systemów integracji jest kluczem do skalowania działalności i zaspokajania potrzeb rynku, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obsługi.

<highlight-white>Optymalizacja kosztów<highlight-white>

Optymalizacja kosztów jest jednym z kluczowych korzyści płynących z implementacji zintegrowanych systemów automatyzacji, eliminując potrzebę utrzymywania dodatkowych, często kosztownych narzędzi, <underline>takich jak Baselinker.<underline> Dodatkowo, automatyzacja wielu procesów operacyjnych, które tradycyjnie były zależne od manualnej pracy pracowników, stanowi kolejny istotny czynnik redukcji kosztów. Automatyzacja zadań, takich jak aktualizacja statusów zamówień, zarządzanie zapasami, czy generowanie faktur, <underline>minimalizuje potrzebę angażowania personelu do tych operacji.<underline> W efekcie, pracownicy mogą być przekierowani do pracy nad bardziej wartościowymi projektami, co zwiększa ich produktywność i efektywność pracy, jednocześnie redukując koszty operacyjne związane z zatrudnieniem większej liczby personelu lub nadgodzinami.

<frame>Idealne rozwiązanie dla firm szukających alternatywy do BaseLinkera, przy sprzedaży na Allegro.<frame>

Dla kogo jest to rozwiązanie?

  • Rozwiązanie jest idealne dla firm, które chcą bezpośrednio integrować i zautomatyzować system ERP z sklepami i marketplaceami.
  • Chcą zmniejszyć koszty utrzymania systemów i zrezygnować z BaseLinkera. 
  • Mają określone schematy warunkujące generowanie dokumentów w systemie ERP i chcą je zautomatyzować by zawsze proces spełniał owe warunki.
  • Chcą zwiększać sprzedaż przy zachowaniu wielkości zespołu pracowników
Pełen schemat procesu

Przebieg procesu:

  1. Złożone jest zamówienie w przez klienta w Allegro
  2. Odbywa się ręczny proces pakowania
  3. Klient lub automat zmienia status zamówienia w BaseLinkerze
  4. Integracja generuje odpowiedni dokument handlowy
  5. Integracja drukuje stworzony dokument do PDFa i podpina go do zamówienia w Allegro
  6. Następuje automatyczna zmiana statusu w Allegro i wysyłka wiadomości z dokumentem do klienta.

Powiązane case study

Zróbmy wspólnie coś niesamowitego i wyjątkowego!

Nie sprzedajemy fotowoltaiki, nie będziemy Cię nękać zbędnymi telefonami jeśli tego nie chcesz. Zawsze staramy się dostarczać wartości naszym potencjalnym klientom.

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Niestety coś poszło nie tak. Przepraszamy za usterki.
Klikając „Akceptuj wszystkie pliki cookie”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.