Dedykowane integracje
Pozostałe Case Study
Dedykowane integracje

Domino - aplikacja do automatycznej segregacja paczek

Firma Domino zajmuje się sprzedażą produktów do wykończenia wnętrz. Proces wysyłki przesyłek jest tutaj ważny a koszty są niemałe z racji obsługi wielu europejskich rynków. Zdecydowano się na lokalną aplikację pozwalająca na generowanie i drukowanie etykiet w określonym schemacie klienta.

konrad szatkowski

Konrad Szatkowski

analityk e-commerce

Co dany proces rozwiązuje?

Pozwala on na generowanie i wydruk odpowiedniej etykiety do zeskanowanej przez pracownika paczki. <underline>Cały proces pozwala na obsługę wielu paczek do jednego zamówienia<underline>, które są generowane według określonych wytycznych optymalizujących koszty dostawy w zależności od wagi i kraju dostawy. 

Zastosowanie aplikacji pozwoliło klientowi na rozwiązanie problemów takich jak:

<highlight-white>Generowanie i drukowanie<highlight-white> odpowiedniej etykiety

Wyeliminowanie błędów generowania lub drukowania etykiety do zamówienia innego niż to obsługiwane w tym momencie przez pracownika. <underline>Aplikacja pracuje po zeskanowaniu odpowiedniego kodu<underline>, więc jest pewność, że z drukarki wyjdzie odpoweidnia etykieta.

<highlight-white>Optymalizacja kosztów<highlight-white>

W logice aplikacji zawarty jest konfigurowalny scenariusz definiujący odpowiednie warunki do użycia określonego kuriera. Pozwala to na takie ustawienie, które w każdej sytuacji wybierze najtańszego kuriera dla danych warunków.

Zabezpieczenie przed wystawieniem <highlight-white>dwóch etykiet do jednej przesyłki<highlight-white>

Każda paczka powinna mieć wygenerowaną jedną etykietę. Aplikacja pilnuje tego poprzez wewnętrzne pliki bazodanowe, które odnotowują paczki, które mają już wygenerowane etykietę  i nie pozwalają na stworzenie kolejnej. 

Możliwość <highlight-white>ponownego wydruku<highlight-white> określonej etykiety 

W przypadku gdy jest potrzeba wyłącznie wydrukować wcześniej stworzoną etykietę, to aplikacja taką opcję również posiada. Pomocne przykładowo w przypadku przedarcia etykiety. 

<frame>Aplikacje lokalne mogą odpowiadać za różne procesy. W tym przypadku była to kurierka, ale klienci używają ich również do generowania różnych raportów, zestawień, czy przyjęć do swoich systemów za pomocą plików wejściowych. Funkcje takiej aplikacji zależą od indywidualnych wymagań klienta.<frame>

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Aplikacje lokalne mogą być przydatne w przypadku gdy ich praca <underline>nie wymaga połącznia z internetem i co za tym idzie nie jest uzależniona od dostępu do internetu.<underline> Dodatkowo może ona się sprawdzić gdy proces ma być obsługiwany przez pracownika, któremu nie chcemy dawać dostępu do innych systemów jak ERP. 

Schemat działania aplikacji

Proces obsługi etykietowania paczki:

  1. Zeskanowanie kodu paczki przez pracownika
  2. Wprowadzenie wagi w aplikacji
  3. Wyliczenie wagi całego zamówienia na podstawie sumy produktów i pobranie kodu kraju dostawy z Baselinkera przez aplikację
  4. Automatyczny wybór odpowiedniego kuriera według konfiguracji i aktualnych warunków
  5. Przesłanie żądania wygenerowania i wydruku etykiety na określoną wagę i określonego kuriera
  6. Automatyczne wygenerowanie i wydrukowanie etykiety w BaseLinkerze

Powiązane case study

Zróbmy wspólnie coś niesamowitego i wyjątkowego!

Nie sprzedajemy fotowoltaiki, nie będziemy Cię nękać zbędnymi telefonami jeśli tego nie chcesz. Zawsze staramy się dostarczać wartości naszym potencjalnym klientom.

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Niestety coś poszło nie tak. Przepraszamy za usterki.
Klikając „Akceptuj wszystkie pliki cookie”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.