Web design
Pozostałe Case Study
Web design

Hanof GMS - projekt strony internetowej dla klientów technicznych

Przeprowadziliśmy pełen proces kreatywny - projektowanie strony internetowej oraz logo, identyfikacji wizualnej dla firmy oferującej usługi pomiarowe laserów mobilnych. Naszą grupą docelową są klienci w wieku 30-40 lat, zorientowani na technologie i poszukujący dostawców usług z wysoką wiedzą techniczną. Celem było stworzenie prostej i zrozumiałej strony z kompletem informacji na temat oferowanych usług.

konrad szatkowski

Konrad Szatkowski

analityk e-commerce

Brief

<highlight>Klient<highlight> - Firma oferuje usługi pomiarowe laserów mobilnych. Od usług pojedynczej osi turbiny do kompleksowej modernizacji lub instalacji maszyn przemysłowych.

<highlight>Grupa docelowa<highlight> - Po poznaniu klientów firmy poprzez wywiady z Janem i badania trendów ogólnych, przeprowadziliśmy kilka wywiadów, aby poznać produkt. Klienci są w wieku 30-40 lat, znający się na technologii i szukający dostawcy usług z wyższą wiedzą techniczną i umiejętnościami. Oczekują prostego stylu projektowania, który kojarzą z wyższą jakością i lepszą obsługą. Celem odbiorcy jest zlokalizowanie i skontaktowanie się z najlepszym dostawcą usług. Musi znaleźć wszystkie informacje, których potrzebuje, aby odpowiedzieć na kluczowe pytanie: "Czy ta firma jest w stanie wykonać pracę?" Jego motywacje to redukcja napraw maszyn, przedłużenie ich działania i ograniczenie zużycia energii. Jego frustracje to brak możliwości znalezienia firmy w swoim rejonie, kontakt z wieloma firmami, ale większość z nich pochodzi z innego kraju i ma słabe zaplecze logistyczne.

Research

Aby uzyskać pełny obraz projektu, zaczęliśmy od zdefiniowania wątpliwości, założeń i pewników. Następnie, poprzez badanie rynku i wywiady z potencjalnymi klientami, wyjaśniliśmy opracowaliśmy <higlight>ugruntowaną hipotezę wartości.<higlight> Okazało się, że dla potencjalnych klientów kluczowa jest przede wszystkim zdolność techniczna dostawcy usług, a nie jego wygląd strony. Nie zapomnieliśmy także o analizie rynku i konkurencji, aby ocenić, co oferują inni przedsiębiorcy, jakie informacje techniczne prezentują na swoich stronach i jaka jest ich propozycja wartości.

Proces

Większość stron internetowych z branży pomiarów laserowych posiada sekcję <underline>case studies i korzyści<underline>, które wyjaśniają dlaczego inwestycja w pomiary laserowe jest niezbędna. W dzisiejszych czasach to standard. Zauważyliśmy także, że wiele firm konkurujących z Hanof, dostarcza dane techniczne w formie skomplikowanych plików PDF, które trudno zrozumieć. <frame>Po jasnym określeniu głównego celu, rozpoczęliśmy proces tworzenia prototypu low-fidelity, ponieważ łatwiej jest przeglądać i iterować pomysły na papierze.<frame>

Następnie, określiliśmy kluczowe elementy projektu i stworzyliśmy prototyp medium-fidelity za pomocą <higlight>Figma<higlight>. Ostatecznym wynikiem wielu iteracji był w pełni funkcjonalny projekt wykonany w <higlight>Webflow<higlight>. Rozpoczęliśmy <underline>testy użytkowników<underline> po pierwszej iteracji. Zbieraliśmy komentarze i wnioski z każdego testu, kontynuując tworzenie kolejnych wersji prototypu, aż byliśmy pewni, że klienci uznają go łatwym w użyciu, zrozumieją wszystko i nie pojawią się żadne nowe problemy.

Projekt logo

<frame>Inspiracją do stworzenia logo była metoda działania pomiarów laserowych, co zostało wykorzystane w dalszym etapie do stworzenia unikalnej identyfikacji wizualnej. <frame>

Charakterystyczne kształty, takie jak przyciski i obrazy z narożnikami naciętymi pod kątem 45 stopni, umożliwiają łatwe rozpoznawanie marki przez użytkowników. Sygnet jest również wykorzystywany jako element dekoracyjny na najważniejszych nagłówkach na stronie. Ograniczenie ilości informacji na stronie pozwala na wykorzystanie białej przestrzeni i zwiększenie wielkości typografii. Ilustracje stworzone przez nas w programie 3D pomagają zrozumieć, jakiego sprzętu używa firma i jakie maszyny przemysłowe są mierzone za pomocą laserów.

Powiązane case study

Zróbmy wspólnie coś niesamowitego i wyjątkowego!

Nie sprzedajemy fotowoltaiki, nie będziemy Cię nękać zbędnymi telefonami jeśli tego nie chcesz. Zawsze staramy się dostarczać wartości naszym potencjalnym klientom.

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Niestety coś poszło nie tak. Przepraszamy za usterki.
Klikając „Akceptuj wszystkie pliki cookie”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.